Helas Brno

16. kolo, Pá 10.01 19:00

FK Chrudim

Bojovný výkon na lídra nestačil

Nejzbach aréna viděla další východočeské derby. Do Vysokého Mýta dorazil lídr z Chrudimi, ale domácí nedali svou kůži lacino.

KOMENTÁŘ

Od první minuty byli aktivnější hosté, ale dobře organizovaná obrana Nejzbachu první velký nápor Chrudimi ustála. Ve 4. minutě trefil hostující Max břevno, následně se skvělým zákrokem zaskvěl Libor Gerčák. Postupně se osmělovali i domácí, do zakončení se dostali Vítězstlav Hrubý a Lukáš Merkl, branu ale oba těsně minuli. V polovině osmé minuty se hosté poprvé radovali, když po krásné individuální akci skóroval Adrian Tomáš Tomek. Domácí obrana v dalších minutách soupeře do vyložených šancí nepouštěla a tak se šlo do poločasové přestávky s výsledkem 0:1.

Obrázek hry se nezměnil ani ve druhém poločase. Nejzbach výborně bránil a spoléhal na brejky, zatímco Chrudim měla míč ve svém držení. Ve 23. minutě si po smolné teči vstřelil vlastní gól Marek Vojtíšek. Ve 29. minutě poprvé zabouřila i domácí Nejzbach aréna. Po krásné individuální akci se prosadil skvěle hrající Pavel Kuta a Nejzbach se dostal na dostřel jediné branky.

Vyrovnat se ale vysokomýtským bohužel nepodařilo. Hlavní osobou poslední desetiminutovky se stal chrudimský David Drozd. Nejdříve se prosadil ve 32. minutě a o dvě a půl minuty později krásnou přihrávkou našel Radima Zárubu, který zakončil do prázdné branky. Nejzbach zkusil hru bez brankáře, která mu ale bohužel nevyšla a téměř přes celé hřiště skóroval do prázdné branky Pavel Drozd. Na něj navázal o tři minuty později ještě jeho bratr David Drozd a stanovil tak konečný výsledek 1:6.

Chrudim tak potvrdila roli jasného favorita, ale Nejzbach se rozhodně nemá za co stydět. Další domácí zápas sehrajeme netradičně v pondělí 28. 10. proti pražským Bohemians.